otviracka 17.11:
podzim
krampus show main
bez mamy

Akce a novinky

V sobotu 24. listopadu navštíví Litoměřice věhlasná skupina Krampus - Čerti ze severu. Nic podobného Litoměřice ještě nezažily, a tak si to nesmíte nechat ujít!
Mohutné kožichy, děsivé masky a velký pekelný rachot. To je Krampus Show, která poprvé míří do města Litoměřice.
Uskuteční se 24. listopadu v Galerii Na Soutoku v Litoměřicích. „Jsme si dobře vědomi, že o tuto událost je a bude mimořádný zájem, proto jsme se rozhodli, že trasa pochodu nebude pouze přímo v našem centru, ale i před ním,“ říká vedoucí Galerie Na Soutoku, Dušan Rusó.
„Trasa bude začínat v našem centru, skupina čertů projde hlavní pasáží a zamíří kolem prodejny Intersport ven z centra. Odtud zamíří v připraveném koridoru podél našeho centra a znovu po 200 metrech se vrátí do vnitřních prostor. Zde mine prodejnu Planeo Elektro a znovu se vrátí do pasáže,“ doplňuje informace Rusó.
Celá trasa bude ohraničena plotovými zábranami. „Je to z důvodu bezpečnosti, jak čertů, tak hlavně všech návštěvníků. Protože je v očekávání zvýšena návštěvnost, rád bych požádal všechny obyvatele města i jeho návštěvníky, aby se rozmístili po celé trase připraveného pochodu čertů. Je samozřejmé, že ne každý se dostane až k zábranám, ale i při koncertu jsou lepší a horší místa,“ dodává Dušan Rusó.
Krampus je alpským strašidlem, označuje rohatou antropomorfní figuru, která v rakouském a jihoněmeckém folklóru odpovídá českému čertovi, průvodci sv. Mikuláše. Starověká tradice Krampusu se z rakouských Alp postupně rozšířila do celého Rakouska a postupně i do okolních států – Německa, Slovinska, Maďarska, severní Itálie a Chorvatska. Jméno Krampus vzniklo z rakouského „krampas" označujícího něco neživého.
Program v sobotu 24. listopadu bude zahájen v 15 hodin. Čekání na čerty, kteří po celou dobu budou vše pečlivě sledovat, zkrátí zajímavá vystoupení. „Čeká Vás vystoupení dětí z DDM Rozmarýn Litoměřice, ZUŠ Litoměřice a v 16.30 se můžete těšit na jedinečný koncert. Vystoupí Věra Špinarová Tribute. Chybět nebude ani největší hit s názvem Jednoho dne se vrátíš. Vše v podání zpěvačky Lucie Malinové.

planeo do 13 listopaduakvazoo
tolich maly dr max do 30 listopadu
gate fw 18denni menu_bufet.cz

Jste na stránce: Galerie Na Soutoku / Akce a novinky

 

Copyright © Galerie Na Soutoku 2018